If you can't view this message correctly please click here
 

ניר ברקת, אירוע פתיחת שנת היובל.

פתיחת שנת היובל
חגיגות היובל ל"בויאר" נפתחו עם שנת הלימודים תשע"ד בטקס חגיגי בנוכחות ראש עיריית ירושלים ניר ברקת, בוגרי המחזורים הראשונים, אנשי האגודה לקידום החינוך והנהלת "בויאר" בעבר ובהווה, ובהשתתפות תלמידי בית הספר. הנחה את הטקס שמעון פרנס, בוגר מחזור 1972, והשתתפו גם נטע מלר בוגרת מחזור 2004, ואביב שבתאי, בוגר מחזור 2011 ,בקטעים מוזיקליים. לתמונות וחוויות מהאירוע לחצו כאן.

כנס היובל המרכזי בהשתתפות כל בוגרי וידידי בויאר לדורותיהם יתקיים בסוף חודש מאי 2014 (אייר התשע"ד) .פרטים נוספים בהמשך, מצפים לראותכם באירוע המרגש!

  

מחזור ט"ז (1983) לאחר 30 שנה.

"לזכותכם ייאמר שזו פיסת החיים בה התרכזו מרבית החברים הכי טובים ואיכותיים שלי, גם אם לא יוצא לנו להיפגש תשע מאות שנים. שיהיה לכם רק טוב והלוואי שנשוב להתראות תכופות." דורון עוז, בוגר 1983.

החודש, לאחר שלושים שנה , נפגשו בבויאר בני מחזור ט"ז (1983) לפגישת מחזור -ביוזמתם, ובתיאום עם עמותת הבוגרים.

שימו לב! כמדי שנה ייפגשו בוגרי המחזורים לאחר שנה, שלוש ועשר שנים.

פגישת המחזור הבאה תתקיים ביום חמישי 09.01.14 - ח` בשבט התשע"ד עבור מחזורים ל"ו- 2003("שקד"), מ"ג- 2010 ("עומר") ומ"ו-2013  ("גולן").

פגישות נוספות מתוכננות בימים אלו. אנו מזמינים את כולכם ליזום מפגשים עבור מחזוריכם ונשמח לעזור!

אילן אזולאי עם חניכי שכבת י"ב.

שש על שש- בוגרים
החודש הגיעו בוגרים למפגש 6X6- שישה דוברים שונים, שש הרצאות שונות, בנות שש דקות כל אחת. הבוגרים הרצו בפני חניכי הפנימייה על תחומי עיסוקיהם כיום, ולאחר המפגש ישבה כל שכבה עם בוגר לשיחה משותפת על תקופת הלימודים והשפעתה על השנים שאחריה.

החניכים העשירו את ידיעותיהם בתחומי ידע שונים, והבוגרים, אשר שיתפו בסיפוריהם האישיים ותיארו את דרכם מהיותם נערים ונערות בפנימייה ועד היום, ריגשו את החניכים והיוו מקור השראה ואבן שואבת.

אנו רוצים להודות לפסיכולוגית הרפואית  שרון רצהבי     (91`), ד"ר  יניב בלחסן (94`), ד"ר מני קירמה            (96`), אילן אזולאי (97`) ולעו"ד אושרי בן-ישי (99`) על שסיפקו לחניכי הפנימייה חוויה משמעותית של העשרת הידע ומחשבה עמוקה על התקופה בה הם מצויים. 

במהלך השנה ייערכו מפגשים דומים בין בוגרי "בויאר" והתלמידים בבית הספר ובפנימייה שבהם ישתפו הבוגרים בחוויותיהם הצבאיות, האקדמיות, התעסוקתיות ועוד.  

דב שקד ז"ל והמגפון.

דב שקד 1933-2013 

דב שקד, הרכז החברתי המיתולוגי של בויאר, נפטר החודש והוא בן שמונים. 

דב, שעבד בבית הספר משנת 1963 ועד שנת  2000, היה מעמודי התווך של "בויאר". דורות רבים זכו  להשכמות בוקר ייחודיות בגיחות ובטיולים השנתיים  למשמע קולו הבוקע מתוך המגפון ("מגהדב") ושירו הידוע:

" קשה לי לקום, קשה לי לקום בבוקר , מי שלא קם בבוקר משלם ביוקר... " .

דב הנחיל לכל מי שנקרה בדרכו  מתרמיל הערכים הגדוש  שנשא את משנתו החברתית והחינוכית- חינוך לערכי אהבת האדם וכבודו, אהבת הארץ , עזרה הדדית ורגישות חברתית. יהי זכרו ברוך.

 

המשלחת במאיידאנק.

מהנעשה בבויאר


המשלחת לפולין: בקיץ האחרון יצאה שכבת י"ב לפולין למסע בעקבות שואת יהודי אירופה. משלחת זו הייתה עצומה בגודלה ומנתה 172 תלמידים. לחלקם, התאפשרה היציאה  הודות למלגות וגורמי סיוע רבים. 

אחד מרגעי השיא של המסע היה ביומו האחרון: התלמידים המשיכו מסורת שהחלה בשנה הקודמת שבמסגרתה הגיעו לבית הקברות היהודי באוטווצק- עיירה יהודית שנמחקה בשואה , ולכן המצבות שבה הוזנחו במשך שנים. התלמידים הסתערו על המצבות- ניקו, תיעדו וניסו לשקם מעט. הצורך של התלמידים בעשייה אחרי שבוע של הקשבה והתכנסות היה בולט מאוד, ערך מוסף גדול היה למפגש עם סיפורי היהודים שנקברו במקום, סיפורים אשר כתובים לעיתים באופן ציורי ומרגש על המצבות. המסע היה מוצלח ומשמעותי הן בעבור התלמידים והן בעבור הצוות המלווה.   

ביקור בבית הנשיא.
סיור סליחות:  כמדי שנה יצאו השכבות לסיורי סליחות ערב יום הכיפורים. השנה היו מסלולי הסיורים ייחודיים וכללו בין היתר הליכה לילית-רגלית אל מעיין ליפתא (י"ב), והליכה בטיילת ארמון הנציב (חט"ב) בהדרכתם של חניכי י"א.    

ביקור בבית הנשיא:  לרגל פתיחת חגיגות "חג הסיגד" שציינה החודש העדה האתיופית, אירח נשיא המדינה שמעון פרס נשים אתיופית מובילות בחברה הישראלית בתחומי התרבות, האקדמיה והפוליטיקה. למפגש זה הוזמנו שלוש מבין חניכות הפנימייה. החניכות זכו לשמוע מבנות עדתן על הדרך שעברו, על הקשיים וההצלחות, וחוו אירוע מעצים ומרגש.

ציון יום הזיכרון ליצחק רבין ז"ל: כבר 18 שנים שב"בויאר" מציינים את רצח ראש הממשלה רבין בטקס משותף עם ביה"ס "הימלפרב" הסמוך, שבו לומדים תלמידים דתיים. המפגש בין בתי הספר, מדגיש את ערכי הסובלנות והאחדות בעם. מלבד הטקס, נערכות מדי שנה גם סדנאות משותפות, שבעקבותיהן נוצרים קשרים אישיים בין התלמידים.  

 

הרשמה למאגר הבוגרים
אנו מזמינים אתכם להירשם למאגר הבוגרים שלנו בקישור הבא: 
הרשמה מקוונת למאגר הבוגרים 

עיצוב ותוכן: עודד פרץ- יריאל ואורית כרמי. עריכה לשונית: ענבל גרין

                                                                                                                 

 בוגרי בויאר בפייסבוק מייל לעמותת הבוגרים

           

 האגודה לקידום החינוך (ע"ר) - בית הספר התיכון והפנימייה ע"ש מיי בויאר בירושלים.

כתובת: רחוב תורה ועבודה 1 בית וגן , ירושלים 96390.

 הפניה נעשתה באמצעות דיוור ישיר, לפי מאגר מס` 990067409 המשמש לשירותי דיוור ישיר בפנקס מאגרי המידע.
כמו כן, במידה שתבקש למחוק את המידע שנמסר על ידיך, יהא עליך לפנות בכתב לאגודה לקידום החינוך,

ירושלים (ע"ר) בעלת המאגר  מרח` תורה ועבודה 1, בית וגן ת.ד. 16252, ירושלים 9116, והאגודה תפעל למחיקת המידע תוך 30 יום.
 

This Email has been sent to you because you are an alumni of Boyer / Steinberg.
if you want to unsubscribe from the list please click here
Priza Information Systems and Technologies © All rights reserved 2015


Powered by Priza Information Systems and Technologies Ltd